http://isfahanibc.ir/sites/isfahanfair.ir/isfahanibc.ir/contents/pms_item/4721_itemText.htmlstring(7476) "

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به ظرفیت های اقتصاد حلال گفت: با وجود گردش تجاری 2500 میلیون دلاری حلال در دنیا، متأسفانه سهم ایران تنها 2/0 درصد است و این سهم باید به 5 درصد افزایش یابد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، امیر کشانی در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه صنایع غذایی اصفهان، اظهار داشت: گردش تجاری صنعت حلال در جهان با جمعیت یک میلیارد و 200 میلیون مسلمان، 2500 میلیون دلار در سال است.

وی با اشاره به سهم اندک ایران در این تجارت جهانی افزود: این در حالی است که ایران یکی از معدود کشورهایی است که تمام مواد غذایی آن حلال تولید می شود و با وجود این ظرفیت ایران به راحتی می تواند از اقتصاد وابسته به نفت رهایی یابد که این امر نیازمند توجه به صنعت غذای حلال و صنایع وابسته آن با رویکرد صادراتی است.

وی به برگزاری کنفرانس حلال در حاشیه این نمایشگاه در اتاق بازرگانی اصفهان اشاره و بیان داشت: ما باید از روابط سیاسی و اقتصادی خود در صادرات حلال استفاده کنیم.
وی گفت: با توجه به اینکه سهم دامی بازار حلال در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی افزایش یافته، کشور ما نیز می تواند با استفاده از این فرصت و توجه ویژه به تولید، بسته بندی و صادرات حلال، جایگاه خوبی در این بازار بزرگ جهانی کسب کند.

کشانی، دارا بودن صد درصد استانداردهای حلال در گردشگری و مواد غذایی در ایران را مزیتی بزرگ برشمرد و گفت: ما باید در اخذ کیفیت استانداردهای حلال نیز جدی تر عمل کنیم.

8 درصد درآمد ناخالص ملی، سهم صنعت پخش است

همچنین رییس انجمن صنعت پخش استان اصفهان گفت: نمایشگاه ها پل ارتباطی بسیار قوی بین تولیدکننده و توزیع کننده در داخل و خارج کشور هستند.

حسین همتی نژاد در نشست خبری افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه صنایع غذایی اصفهان، با اشاره به این که 8 درصد درآمد ناخالص ملی مربوط به صنعت پخش در کشور است، گفت: بدون شک نقش نمایشگاه به عنوان یک واسطه و انتقال دهنده دانش، تولید و فناوری و نقش صنعت پخش به عنوان یک توزیع کننده، ماهیتی شبیه یکدیگر و بسیار تعیین کننده دارد.

وی ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی برپایی نمایشگاه ها می تواند نماد این تعریف باشد که اقتصاد خارج از وابستگی و متکی بر توانمندی های داخلی را توسعه دهیم.

الگوی مصرف صحیح، نیاز مهم جامعه

مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست با اشاره به نقش مهم تغذیه بر سلامت و جلوگیری از بیماری های غیر واگیر، گفت: برای بهبود وضعیت سلامت، ارتقا تولید و توجه به بخش های مختلف آن امری ضروری است و برپایی این نمایشگاه در زمینه فرهنگ سازی مردمی و ارتقای کیفیت تولید بسیار مفید است.

سیدعیسی موسوی ونهری، الگوی مصرف صحیح را یکی از نیازهای مهم جامعه خواند و بیان داشت: سازمان غذا و دارو کشور، تأکید دارد که استانداردهای مواد غذایی که مورد توجه واردکنندگان دیگر کشورهاست، مورد لحاظ قرار گیرد.

ادغام نمایشگاه با برندهای غذایی برتر

رییس امور نمایشگاه های داخلی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز گفت: امیدواریم از سال آینده با افتتاح محل نمایشگاه بزرگ اصفهان بتوان نمایشگاه برندهای غذایی برتر را به صورت همزمان با نمایشگاه صنایع غذایی برگزار کرد.

مجید نایب زاده اضافه کرد: نمایشگاه حاضر در سه قسمت مجزا شامل ماشین آلات صنایع غذایی و بسته بندی و همچنین بخش دیگر با حضور برندهای غذایی در تولید و توزیع برپا است.
وی همچنین با اشاره حمایت شرکت نمایشگاه اصفهان از رویدادهای کارآفرینی، تأکید کرد: برپایی همایش برند غذای حلال ایرانی و اسلامی در حاشیه نمایشگاه و در محل اتاق بازرگانی اصفهان، در این راستا انجام شده است.

حضور و بازدید هیأت کردستان عراق در نمایشگاه

عضو اتاق بازرگانی اقلیم کردستان عراق نیز در این نشست، گفت: اقلیم عراق و کردستان مصرف کننده بیش از 77 درصد از کالاهای ایرانی است.

احمد علی کلاری، افزود: کیفیت محصولات، تعهدات، هماهنگی و تناسب قیمت و کیفیت محصولات، مهم ترین انتظار در مراودات تجاری ما با ایران است.

وی تأکید کرد: از فرصت این نمایشگاه برای ملاقات های مشترک با صاحبان تولید، تداوم روابط و آشنایی با شرکت های فعال در زمینه صنایع غذایی استفاده خواهیم کرد.

"